2 Eylül 2008 Salı

PULCULUK - FILATELI KULUBU KURALIM


HAYDİ ÖĞRENCİLER, ÖĞRETMENLER, VELİLER PULCULUK KULÜBÜ KURALIM!

"Pulculuk" artık resmi olarak okullarda var.
Bu yıl başında gerekli yasal düzenlemeler yapıldı. Fakat asıl şimdi yapılması gereken çok sey var.
Pulculuk kulübü'nün okullarda yaygınlaşması öğrenci-veli-öğretmenlerin ve okul yönetiminin desteği ile olabilecektir. Şimdi bu konuda destek verme ve çocuklarımızı tekrar filateli konusunda eğitmeye başlama onları teşvik etme ve destek olma zamanı.
Pekçok zararlı alışkanlığın çocuklarımızı çepeçevre kuşattığı günümüzde, onlar için hem eğlenceli hem de araştırmaya sevk eden bu arada bilgilenmelerine destek olan pul biriktirme konusunda tabii ki bizlerin ve eğitmenlerinin desteklerine ihtiyaçları var.
Şimdi pul severler olarak pulculuğun değerini bilen tüm eğitimcilere sesleniyoruz "Haydi hep beraber okullarımızda pulculuk külübü kuralım. "

Resmi Gazete'nin 02 Mart 2008 Pazar tarih ve 26804 no'lu sayısında yayınlanan; "MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARI SOSYAL ETKİNLİKLER YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK"in 7. maddesi ile okullarda kurulabilecek öğrenci kulüpleri listesi yeniden düzenlendi Öğrenci kulüpleri çizelgesine "Pulculuk Kulübü" de eklendi. Pulculukla ilgilenenlerin sayısının her geçen gün azaldığı günümüzde, yeni neslin tekrar konuyla ilgilenmesine destek olacağına inanıyorum.
Pulculuk konusunda gereken önemin verilmesini sağlayan ve bu listeye dahil edilmesine katkıda bulunan, emeği geçen herkese bir pul koleksiyoncusu olarak teşekkür ederim.

Hiç yorum yok: